Brazylia Wycieczki Fakultatywne

CITY TOUR FORTALEZA - Na tej wycieczce zapoznać się można z kulturą, historią i topografią miasta Fortaleza. Zobaczymy również słynne plaże Fortalezy - Iracema, Meireles, Mucuripe i plaże Futuro. Ważnym punktem wycieczki jest Centro Dragao do Mar (Centrum Kultury i Sztuki), tradycyjna dzielnica miasta – Aldeota, Stare Miasto oraz Katedra. Następny etap to Stary Rynek i do Starego Wiezienia Publicznego, gdzie można podziwiać i kupić tradycyjne dla rejonu Ceara rękodzieła.

CUMBUCO - Położona 38 km na zachód od Fortalezy plaża Cumbuco znajduje się niedaleko starej rybackiej wioski, w której ciągle zachowało się wiele śladów z przeszłości. Krajobraz na plaży - ruchome wydmy - urozmaicają zielone palmy kokosowe oraz niewielkie jeziorka. Po przyjeździe wybierzemy się na przejażdżkę samochodami buggy po ruchomych wydmach z krótkim przystankiem przy ślicznej lagunie. Odwiedzimy również farme “São Jeronimo“ gdzie zjemy lunch a także zobaczymy jak rosną m.in. mango, owoce caju, pomarańcze, marakuja, pitanga, castanhola, sapoti, graviola itp

PIRATA BAR - Kolacja w restauracji, “SAL E BRASA“ smakołyki mięsne z rożna a następnie zabawa w PIRATA BAR- słynnym barze o niepowtarzalnej atmosferze z typowa muzyka i tańcami brazylijskimi.

BEACH PARK - Wycieczka do największego parku wodnego w Ameryce Południowej. Atrakcją jest tutaj największy toboggan na świecie, sztuczne jezioro i cały zestaw innych atrakcji.

PLAZA MORRO BRANCO - Morro Branco to plaża z wydmami, klifami, kanionem i labiryntem, które natura rzeźbiła przez wiele lat oraz piaskiem w 12 kolorach, który zbierają lokalni artyści tworząc później z niego ciekawe obrazki i mozaiki. Po przyjeździe udamy się na buggy rajd, podczas którego będziemy podziwiać okolice, zobaczymy m.in. lagunę Uruau.

LUPUS WIECZOR FOLKLORYSTYCZNY - Kolacja, dalej odwiedzimy local LUPUS (stary port) z pokazami rozmaitych tańców ludowych (samba, forró, etc.)

JERICOACOARA - Sensacyjna, polecenia godna trzydniowa wycieczka do rezerwatu przyrody JERI, związane ze zwiedzaniem starożytnej wsi rybackiej o niepowtarzalnej atmosferze środowiska tropikalnego. W okolicach znajdują się ogromne wydmy, które kontrastują z zielonymi kopcami.

CANOA QUEBRADA - Całodniowa wycieczka do okolic miasteczka Aracati, znajdującego się 156 km od Fortalezy. Została odkryta przez hipisow w latach siedemdziesiątych i jest jedna z najczęściej odwiedzanych plaż w Ceara. Miejscowa plaża słynie z kombinacji skal o kolorze pomarańczowym, wydm ruchomych, bardzo delikatnego piasku.

BATURITÉ – GÓRSKA WYPRAWA - Zapraszamy do zobaczenia rejonu Ceara od strony nieznanej przez większość turystów. Na tej wycieczce zobaczą Państwo „las Atlantycki” w „Maciaco de Baturite”, położony ok. 100 km od Fortalezy. Zobaczymy codzienne życie Brazylijczyków w górskich miasteczkach Redencao, Baturite, Guaramiranga i innych. Zwiedzimy muzeum „Douradinha Cachaca” w miasteczku Redencao – pierwsze miasto w Brazylii, w którym doszło do wyzwolenia niewolników. W programie wycieczki degustacja tradycyjnego dla stanu Ceara napoju alkoholowego CACHACA (wodka z trzciny cukrowej). Wizyta w Klasztorze Jezuitów, skąd rozciąga się wspaniały widok na okolice. Następnie lunch, który odbędzie się w górskim hotelu Remanos.

MARANGUAPE - Położone 30 km od centrum Fortalezy Maranguape zachowało charakter małego miasteczka, którego życie koncentruje się wokół centralnego placyku z budynkami i kościołem w stylu kolonialnym. Odwiedzimy centrum rękodzieła, gdzie powstają słynne koronki z tego regionu eksportowane do krajów na całym świecie oraz muzeum CACHASY (rumu z trzciny cukrowej) które znajduje się na terenie zakładów Ypioca – najbardziej znanej marki cachasy.