Bułgaria Wycieczki Fakultatywne

ISTANBUŁ - 2 dni

Wyjazd w godzinach wieczornych. Przyjazd do Istanbułu w godzinach rannych, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie miasta: Błękitny meczet, Pałac Topkapii, kryty bazar Kapali Carsi. Przejazd do azjatyckiej części Istanbułu. Wieczorem dla zainteresowanych wyjście do nocnego lokalu - show program, tańce orientalne. Nocleg i śniadanie. Czas wolny lub możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji - rejs statkiem przez cieśninę Bosfor lub wycieczka do parku rozrywki Disneyland. Powrót do hotelu we wczesnych godzinach rannych.

ISTANBUŁ - 1 dniowa

Wyjazd w godzinach wieczornych. Przyjazd do Istanbułu w godzinach rannych. Zwiedzanie miasta: Błękitny meczet, Pałac Topkapii, kryty bazar Kapali Carsi. Czas wolny - rejs statkiem przez cieśninę Bosfor lub wycieczka do parku rozrywki Disneyland. Wyjazd z Istanbułu ok. godz. 18. Powrót do hotelu we wczesnych godzinach rannych.

SOFIA, RYLSKI KLASZTOR, PŁOWDIW - 2 dni

Wyjazd w godzinach rannych, przejazd do Sofii - zwiedzanie miasta. Nocleg i śniadanie. Zwiedzanie największego i najsłynniejszego klasztoru w Bułgarii - Klasztoru Rylskiego. Przejazd do Płowdiw - zwiedzanie miasta. Powrót do hotelu.

WELIKO TYRNOWO, KLASZTOR PREOBRAŻENSKI -1 dniowa

Wyjazd w godzinach rannych, przejazd do Weliko Tyrnowo - zwiedzanie miasta i ruiny twierdzy Carewec. Zwiedzanie klasztoru Preobrażenskiego. Powrót do hotelu.

NESEBER - 1 dniowa

Wycieczka do miasta - muzeum położonego na wyspie połączonej z lądem wąską groblą. Zwiedzanie Starego Miasta. W drodze powrotnej postój w Słonecznym Brzegu - który jest największym bułgarskim kurortem. W trakcie wyjazdu posiłek dla uczestników.

WARNA / DELFINARIUM - 1/2 dniowa

Wycieczka do letniej stolicy Bułgarii. Zwiedzanie: port, park nadmorski, akwarium, muzeum marynarki wojennej, bazar, katedra, Stare Miasto.

BAŁCZIK /KALIAKRA

Zwiedzanie letniej rezydencji królowej rumuńskiej, ogród botaniczny z drugą co do wielkości w Europie kolekcją kaktusów. W trakcie wyjazdu posiłek dla uczestników wycieczki.

WIECZÓR BUŁGARSKI

W godzinach wieczornych wizyta w atrakcyjnym folklorystycznym lokalu z bogatym programem artystycznym i degustacją narodowych win i potraw, wspólna zabawa.

PIKNIK W LESIE

W godzinach popołudniowych wyjazd do lasu - dla turystów stół obfitości, dania z grilla, do wyboru wina białe lub czerwone.