Chorwacja Popularne Kurorty

Crikvenica – to przede wszystkim miejscowość obfitująca w tętniące życiem restauracje, kawiarnie, dyskoteki i bary. Centrum stanowi duży bazar. Turystów przyciąga tu również szeroka, piaszczysta plaża sąsiadująca z piękną, nadmorską promenadą.

Kasteli – typowa turystyczna miejscowość z bogatą bazą noclegową i gastronomiczną. Charakteryzuje się również wyjątkowo bogatą egzotyczną roślinnością oraz rozległymi żwirowymi lub kamienistymi plażami.

Klek - to stosunkowo niewielka miejscowość turystyczna położona na północno zachodnim brzegu zatoki Klek - Neum. Na turystów czekają tu krystalicznie czyste morze, wspaniała roślinność oraz ciekawe zabytki.

Makarska - to jedno z najbardziej atrakcyjnych i chyba najbardziej znanych wśród turystów miejsc na wybrzeżu Chorwacji, położone w centrum Riviery Makarskiej. Jest to centrum sportu, kultury, rozrywki i biznesu. Ta piękna miejscowość przyciąga swoim śródziemnomorskim klimatem i dalmacką architekturą. Wśród licznych plaż ciągną się promenady z restauracjami, kawiarniami i sklepami. Nad Makarską wznosi się pasmo gór Biokovo z najwyższym szczytem 1762 m. Zaletą tego miejsca jest również dogodne położenie geograficzne, które pozwala na organizowanie wycieczek do Splitu, Dubrovnika, na wyspy: Brač, Hvar i Korčula. Makarska miłośnikom aktywnego wypoczynku oferuje nowoczesne centrum sportowe.

Mlini - to przepiękna, niewielka miejscowość wypoczynkowa położona na południu Chorwacji. Jest to miejsce mniej tłoczne i gwarne niż pozostałe kurorty w Chorwacji o wyjątkowo pięknych żwirowych plażach i krystalicznie czystej wodzie, z bliskością światowej sławy zabytków i Dubrownika.

Novi Vinodolski - to rybacka wioska położona nad północnym wybrzeżem Adriatyku z przepięknym widokiem na wyspę Krk. Podobnie jak inne miejscowości turystyczne w Chorwacji, obfituje w liczne dyskoteki, restauracje i kawiarnie oraz miejscowe zabytki kultury.

Primošten - malownicze miasteczko w centralnej części Chorwacji. Położone jest na półwyspie i z trzech stron otoczony wodami Adriatyku. Dawniej maleńka rybacka osada, dziś przyciąga turystów zabytkami i niezwykłym klimatem. Z centralnie położonego placu biegnie w górę kilka uliczek, u których zbiegu wznosi się kościół św. Jerzego.

Srebreno – przede wszystkim łagodny klimat, piękna żwirowa plaża, krystalicznie czyta woda oraz bujna roślinność czynią to miejsce niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Na miłośników sportu czekają tu: korty tenisowe, surfing, jazda na nartach wodnych i wycieczki wynajętymi łódkami.

Vodice - to urocza miejscowość urlopowa, dawna wieś rybacka znana z pięknych skalistych i żwirowych plaż oraz przytulnej starówki z sennymi, ukrytymi uliczkami

Zadar – największe centrum turystyczne Dalmacji. Dawniej miasto rzymskie czego pozostałości można podziwiać po dziś dzień. Port ten odgrywał ważną rolę w handlu drewnem i winem. Po I wojnie światowej Zadar otrzymały Włochy, ale w 1929 r., kiedy powstało Królestwo Jugosławii, wielu Włochów opuściło miasto. Najważniejsze zabytki to Plac Narodowy, kosciół św. Symeona, kosciół św. Donata, Muzeum Archeologiczne, kościół Mariacki i Muzeum Sztuki Sakralnej. Dysponuje pięknymi piaszczystymi plażami, bogatym zapleczem sportowym, egzotyczną roślinnością. Stare miasto przypomina wysepkę, na którą można się dostać tylko jedną drogą przez most. Właśnie na tej wysepce skupione są najważniejsze zabytki miasta oraz liczne kawiarenki, puby i urokliwe kafejki z widokiem na Adriatyk.