Chorwacja Wycieczki Fakultatywne

Poza wycieczkami we własnym zakresie, dla turystów organizowane są również wycieczki grupowe, przy czym mają one najczęściej postać jednodniowego rejsu statkiem wycieczkowym. Zwykle celem eskapady jest jakaś pobliska wyspa. W większych turystycznych miejscowościach w porcie stoi zazwyczaj wiele małych stateczków, oferujących takie usługi. Ceny są porównywalne, ale nie warto decydować się od razu, gdyż jakość usług może się bardzo różnić w poszczególnych firmach.

Village Party - pozwala poznać kulturę, obyczaje oraz tradycję życia mieszkańców ze starodawnych wiosek na półwyspie Istria. Widok nostalgicznych domów z kamienia otoczonych dzikimi kwiatami, zapach drzewek oliwnych oraz lokalne opowieści dostarczą niezapomnianych wrażeń. Wizyta w Narodowym Muzeum Dziedzictwa przypieczętuje cała wyprawę.        

Istria Tour - wycieczka całodniowa po największym półwyspie chorwackim, który obfituje w historyczne i kulturalne pomniki. Do zobaczenia średniowieczne sfortyfikowane miasta stanowiące żywe pomniki historii m.in.: Pula, Rovinj i Poreč. 

Fish Picnic - całodniowa wycieczka statkiem po Adriatyku połączoną z degustacją regionalnych potraw i trunków. 

Kornati - rozciągający się na wschód od Biogradu archipelag Kornati to grupa 125 wysp i wysepek. Porośnięte trawami wysepki pozbawione są źródeł i wód płynących. Pod względem bogactwa gatunków roślin i zwierząt jest to jedna z najbogatszych i najciekawszych części Adriatyku. 

Šibenik i Wodospady rzeki KRKA - jedno z pierwszych słowiańskich miast nad Adriatykiem posiada szereg pięknych budowli np. katedrę św. Jakuba z XV w. Niedaleko Šibenika znajduje się Narodowy Park Krka gdzie żyje 860 rodzajów roślin, 222 gatunków ptaków i 18 rodzajów ryb. Rzeka Krka wypływa z Gór Dynarskich i pięknymi kaskadami spada tworząc słynne wodospady.

Bol - wyspa Brač - wycieczka stwarza sposobność zobaczenia trzeciej co do wielkości wyspy Brač. Atrakcją wycieczki jest morska i słoneczna kąpiel na słynnej plaży "Zlatni Rat", która jest uważana przez wszystkich turystów za najpiękniejszą w całej Chorwacji

Međugorie - osobom chcącym oddać się refleksji i zadumie polecamy pielgrzymkę do Međugorie, gdzie 24 czerwca 1981 ukazała się parafianom Matka Boska. 

Biševo - ta mała wysepka na płd-wsch Adriatyku słynie ze swej błękitnej groty, która jest rzadkim fenomenem natury. Wnętrze groty i morze mają nieopisany - niebieski kolor, który zawdzięczają promieniom słonecznym wpadającym do wnętrza groty, gdzie odbijając się od białego dna tworzą niepowtarzalne efekty świetlne.

Korčula i Mljet - wyspa Korčula ciągnąca się ze wschodu na zachód, niemal równolegle do Hvaru, porośnięta jest wspaniałą roślinnością i leży w strefie bardzo łagodnego klimatu. Mljet jest zalesioną wyspą z chronionym naturalnym fenomenem - mljeckimi jeziorami i licznymi wysepkami, okrążonymi bujnymi lasami sosny alpejskiej, sadami oliwnymi i winnicami. 

Split i Trogir - całodniowa wycieczka autoka­rowa (na miejscu lokalny przewodnik). W Splicie zwiedzimy stare miasto, gdzie krzyżują się wpływy weneckie, chorwackie i orientalne, zo­baczymy antyczny pałac cesarza Dioklecjana, średniowieczny ratusz miejski oraz malowni­czy port. W Trogirze polecamy spacer po ma­lowniczej starówce, zobaczymy między innymi ratusz miejski oraz katedrę św. Wawrzyńca.

Rafting - doskonała zabawa dla wszystkich. Spływ kajakami i pontonami po rzece Cetinie. Czysta woda, wspaniale krajobrazy i spora dawka adrenaliny.

Zwiedzanie „Solany” Pag
Unikalny zakład odsalanej wody morskiej. Wytwórnia soli istnieje od ponad 800 lat. Możliwość zakupu pięknie pakowanych flakonów z solami do kąpieli oraz zestawów soli kuchennych.

Wizyta w wytwórni serów w "Pażska Sirana"
Podczas tej wycieczki odkrywamy tajemnice produkcji najbardziej cenionego sera w Chorwacji. Ser z Pagu, wytwarzany z owczego mleka, zawdzięcza swą popularność nie tylko walorom smakowym. Uchodzi również za skuteczny afrodyzjak!