Cypr Wycieczki Fakultatywne

Jeep & Deep

Połączenie safari i wycieczki statkiem rejsowym. Podziwiać można piękne tereny Cypru zaczynając od spaceru do jaskiń morskich na zachodzie wyspy. Przejazd przez stare wioski, aż do portu gdzie czeka statek. Rejs wokół klifowych wybrzeży półwyspu aż do Fontana Amorowa, to podobno najładniejsze miejsce na wyspie. Po rejsie obiad z winem w lokalnej tawernie. W drodze powrotnej wizyta u źródełka Adonisa, najbardziej okazałe na wyspie wodospady. Czas wolny na pływanie w krystalicznej wodzie źródła.

Noc Cypryjska

Prawdziwy wieczór cypryjski, który na długo zapadnie na długo w pamięci. Niezapomniany smak tradycyjnej cypryjskiej kuchni, muzyka na żywo, tańce ludowe, doskonałe wino to nie tylko uczta dla ciała. Podczas gdy na stole pojawiają się "meze" i wino, na scenę wchodzą tancerze i rozbawiają gości swymi artystycznymi pokazami przy akompaniamencie " buzuki”.

Paphos - Curium

W programie zwiedzanie zamku Kolossi, który został wzniesiony przez zakon Templariuszy, a następnie przejęty przez zakon Joannitów. Następnie wizyta w starożytnym mieście Curium, pięknym nienaruszonym niemalże kompleksie położonym na wzgórzu. Zobaczymy świetnie zachowany grecko-rzymski teatr i mozaiki ze scenami mitologicznymi, a następnie możemy podziwiać ze wzniesienia cudowny krajobraz okolicy. Krótki przystanek przy kamieniu Afrodyty, gdzie zgodnie z tradycją, Afrodyta - bogini miłości i piękna, wyszła z piany morskiej. Następnie zobaczymy plantacje Pissuri Citrus. Zaraz za Paphos zwiedzimy katakumby Solomon i Św. Pawła, a następnie zobaczymy dom Dionizosa - willa okresu rzymskiego z przepięknymi mozaikami. Następnie odwiedzimy Akwarium w Paphos, gdzie za dodatkową opłatą można podziwiać życie morskie i ryby, na koniec w drodze powrotnej zatrzymamy się w Yeroskopiou, wiosce ze słynną bazyliką Ayia Paraskevi, tutaj będziemy mogli zakupić przepyszne delicje cypryjskie czyli loukoumia.

Rejs na Akamas

Wycieczka statkiem z portu w Paphos na półwysep Akamas. W zatoce koralowej przystanek na poranną kąpiel i kawę. Po przerwie płyniemy na Akamas, gdzie zatrzymujemy się w pięknych zakątkach: ST.Georges, jaskiniach morskich, zatoce Lara i Geronysos. Po południu obiad z dobrym cypryjskim winem a na deser owoce.

Safari - Akamas

To najpiękniejsza przyrodnicza wycieczka na wyspie, dla osób lubiących dobrą zabawę i przygodę. Zwiedza się obszary dziewicze półwyspu, ulubione miejsca Afrodyty i poznaje gościnność Cypryjczyków. Pierwszy postój to miejsce legendarnych narodzin Afrodyty. Przerwa na zdjęcia w jednym z najpiękniejszych miejsc widokowych, gdzie spragnieni miłości lub nieszczęśliwi wiążą chusteczki na drzewku miłości prosząc o wsparcie bogini. Dalej samochodami terenowymi jedziemy na obszar parku narodowego, gdzie powita nas księżycowy krajobraz i jaskinie morskie w zatoce koralowej. Trochę dalej słynną zatokę Lare, gdzie zielone żółwie zakładają swoje lęgowe stanowiska. Podążając w głąb półwyspu w wąwóz Avakas, gdzie czasami spotkać można muflony. Po krótkim spacerze w kanionie jedziemy do źródełek Afrodyty, gdzie nasza bogini spotykała się z Adonisem. Na zakończenie obiad z lokalnym winem w tawernie i czas wolny na kąpiel lub spacer.

Safari dla dzieci

Idealna wycieczka dla rodzin z dziećmi. Możliwość jazdy na wielbłądach (nie wliczone w cenę) oraz poznania największych ptaków na świecie - strusi. Podczas jazdy zatrzymujemy się także w Lefkarze - stolicy wyrobów koronkarskich i srebra na Cyprze. Obiad w uroczej wiosce Vavatsinia, nieopodal punkt widokowy na górę " Kionia" (1423m n.p.m.). Przejazd przez wioskę kamiennych domów Ficardu, słynnej także z wyrobów dobrego wina. Na farmie strusi możliwość nabycia pamiątek, obserwacja ptaków. Przed powrotem do hoteli przystanek w Agia Varvara.

Safari Trodos

Zobaczymy najwyższy szczyt wyspy Olimp (6988 stóp). Punkt widokowy na strefę okupowaną zatokę Morfu. W dole wśród lasów w lokalnej tawernie obiad z cypryjskim winem. Typowe cypryjskie "meze" suto zakrapiane winem będzie dopełnieniem udanego dnia. Zwiedzamy także słynny klasztor Kykkos, ze złotym ikonostasem, jednym z najbogatszych na świecie. Największą dumą klasztoru jest cudowna ikona Madonny, namalowana przez samego św. Łukasza. Przejeżdżając przez popularny resort turystyczny Platres, dotrzemy do wodospadów w górach Troodos. Jeśli czas pozwoli - niespodzianka: przejazd do pięknej wioski otoczonej winnicami.

Statek Podwodny Sadko

Wycieczka w podwodny świat flory i fauny morza. Rozpoczyna się z portu w Larnace, gdzie statkiem rejsowym płynie się około 15 minut w morze. Tam zaproszeni są Państwo na pokład Sadko, gdzie na godzinę schodzi się w podwodny świat. Można zobaczyć wrak Zenobia najsłynniejsze miejsce na Cyprze dla nurków, osadzony na 40 metrach na dnie morskim. Animacje-pokazy nurków oraz piękna przyroda morska.

"Zatoka Koralowa”

Rejs na zatokę koralową dla tych, którzy chcą spędzić kilka godzin na statku. Wypłynięcie z portu Paphos około 10:00 rano. Docieramy do zatoki koralowej, gdzie jest czas wolny na pływanie w błękitnym morzu. Przygotujemy także piknikowe przekąski z winem, ouzo i sokami.

Góry Troodos - Kykkos

Niezapomniany dzień na wycieczce przez, idylliczne wioski górskie, niezmienione przez lata. Po upojeniu się przepięknym górskim krajobrazem Troodos, przejdziemy nieopodal Góry Olimpus - najwyższej góry Cypru [1952 m n.p.m.]. Następnie przejedziemy do Troni, gdzie znajduje się grób Arcybiskupa Makariosa pierwszego prezydenta niepodległego Cypru. Nacieszmy się oszałamiającym krajobrazem wiejskim i lasów świerkowych. Stąd zabierzemy Państwa do słynnego zakonu męskiego w Kykkos, który zbudowano w 1692 i oddano pod opiekę Św. Marii. Znajduje się tu jedna z trzech ikon namalowanych przez Św. Łukasza. Przerwa na obiad w malowniczej górskiej wiosce, a w drodze powrotnej zobaczymy klasztor Trooditissa. Ostatnim przystankiem naszej wycieczki będzie Lania, wieś słynąca z wyrobu wspaniałego wina oraz rękodzieł ludowych.

Limassol - Kolossi - Curium

Ciekawa wycieczka archeologiczna, gdzie zwiedza się starożytne państwo - miasto Courion z pięknie zachowanym teatrem greckim i domem Eustoliosa ze zbiorem wczesnochrześcijańskich mozaik. W tym antycznym państwie zobaczymy również świątynię Apollona. W drodze do Limassol mijamy zamek Kollosi. To stąd właśnie pochodzi najstarsze wino "comandaria", zwana winem królów i królem win. Czas wolny w największym kurorcie turystycznym Cypru. Możliwość zwiedzania zamku w Limassol, spaceru po starym porcie lub centrum handlowym miasta. Podczas wycieczki przewidziana jest przerwa na kąpiel w miejscu narodzin pięknej Afrodyty.

Nikozja - Lefkaria

Wycieczka ta pozwala poznać stolicę Cypru. Jest to ciekawe miejsce, gdzie przeszłość i teraźniejszość mieszają się ze sobą, współtworząc charakterystyczny klimat. Dźwięk dzwonów z południa miesza się z nawoływaniem przez muezinów do modlitwy z minaretów w północnej części miasta. Tutaj grecy i Turcy cypryjscy żyjący niegdyś wspólnie, oddzieleni są od siebie szczelną granicą. Można zobaczyć tę strefę buforową a w czasie wolnym punkt widokowy na część północną. Zwiedzanie rozpoczniemy jadąc w kierunku starego miasta dotrzemy do Katedry św. Jana. Po drodze przejedziemy obok Pomnika Wolności oraz Pałacu Arcybiskupa, przed którym stoi 7-metrowy posag Makariosa, prezydenta Cypru. Czas wolny poświęcimy na spacer po wąskich uliczkach Laiki Yitonia, wzdłuż których ciągną się sklepy z pamiątkami oraz tawerny gdzie podaje się tradycyjne potrawy. Następnym punktem naszego programu jest zwiedzanie Muzeum Archeologicznego, w którym będziecie Państwo mieli okazję obejrzeć wspaniałą kolekcję zabytków archeologicznych z obszaru Cypru i okolic. W drodze powrotnej udamy się do wioski Lefkary, położonej na stokach gór Troodos.

Połów ośmiornic

Łowienie ośmiornic pod czujnym okiem kapitana. To relaksująca wycieczka pełna przygód i zabawy. Na statku można się opalać, czas wolny na kąpiel na otwartym morzu i możliwość skorzystania ze sportów wodnych (nie wliczone w cenę). Po południu obiad na statku.