Dominikana Wycieczki Fakultatywne

Dominikana – Punta Cana – najczęściej rezerwowana wycieczka na Dominikanie. Na turystów czeka widowiskowy katamaran ze sportową załogą, która zabiera gości na przepiękną plażę wyspy Saona. Podróż powrotna nowoczesnymi motorówkami przez labirynt lasów namorzynowych. Dodatkową atrakcją jest kąpiel w naturalnym basenie z wodą morską o szmaragdowym odcieniu oraz spacer po wiosce artystów Altos de Chavon.

Santo Domingo - Stolica Dominikany oddalona jest wprawdzie od największych centrów turystycznych, ale mimo to warto ją odwiedzić, ma bowiem wiele do zaoferowania turystom zainteresowanym historią. Jest to bowiem pierwsza stolica Nowego Świata. Budowle w Centro Colonial powstały w zaledwie kilka lat po odkryciu tej części świata w roku 1492. W połowie lat 50. XX wieku rozpoczęto renowację historycznych budowli. Starówka Santo Domingo przypomina obecnie andaluzyjskie miasteczko. Alkazar - siedziba rządu hiszpańskich gubernatorów - został wybudowany w 1511 roku. Obecnie mieści się tutaj muzeum z meblami z tamtych czasów. Centralnym punktem pierwszego wybudowanego z kamienia kościoła Nowego Świata jest grób Kolumba. Zgodnie z życzeniem odkrywcy Ameryki, który zmarł w roku 1506 w hiszpańskim Valladolid, jego zwłoki zostały w 1544 roku przewiezione do katedry w Santo Domingo. Jednak kiedy 255 lat później wyspa przeszła w ręce Francuzów, jego szczątki wyjęto podobno z grobu rodzinnego i przewieziono najpierw do Hawany, a następnie z powrotem do Hiszpanii. W roku 1877 robotnicy zatrudnieni przy renowacji grobowca odkryli sarkofag z napisem: "Pamięci słynnego i wielce cenionego Don Cristobala Colon". Z okazji pięćsetlecia odkrycia Ameryki szczątki Kolumba złożono w nowym grobowcu Faro de Colon.

Historyczny Park Narodowy La Isabela - Było to pierwsze osiedle europejskie na kontynencie amerykańskim. W miejscu tym wykopano wiele pozostałości z czasów hiszpańskich kolonizatorów.

Park Wschodni (Parque Nacional del Este) - Położony w południowo-wschodniej części kraju w prowincji Altagracia. Ciekawostki parku warte obejrzenia to jaskinie Jose Maria i El Puenta, zatoka Las Calderas, rezerwat raf koralowych, krów morskich, delfinów i żółwi. Jaskinie pełne są rysunków naskalnych.

Park Narodowy Jaragua - położony w południowo-zachodniej części kraju w prowincji Pedernalez. Jest to największy chroniony rejon kraju, obejmujący duży obszar wód i 2 wyspy: Beata i Alto Velo. Flamingi mają tu naturalne lęgowiska. Można tu zaobserwować bogatą faunę, leguany a także 4 gatunki żółwi morskich. W jaskiniach El Guanal i La Poza dokonano odkryć archeologicznych z epoki przedhiszpańskiej.

Podwodny park La Caleta - Położony 22 km od Santo Domingo. Akwen wodny o głębokości 180 m oferuje możliwość badania podwodnego świata. Daje możność poznawania raf koralowych wraz z ich mieszkańcami. Nurkowanie uatrakcyjnia zatopiony tu przed 15 laty statek Hickory.

Los Haitises - park o powierzchni 1500 km2 o olbrzymiej różnorodności roślin i zwierząt. Wspaniałe wzgórza pełne bujnej roślinności i różnorodnych zwierząt, a także jaskinie pełne historycznych znalezisk czynią Los Haitises niezwykle atrakcyjnym.

Antropologiczny rezerwat El Pomier - Znaleziono tu najważniejsze w świecie malowidła naścienne Indian Taino. Położone w prowincji San Cristobal, 40 km od Santo Domingo, składa się z 54 jaskiń odkrytych w 1851 r. Głęboko pod ziemią napotkać można stalaktyty, stalagmity i ponad 6 tysięcy indiańskich rysunków naskalnych i piktogramów. Do zwiedzania udostępnionych jest 12 jaskiń.

Park Narodowy Armando Bermudez i Park Narodowy José del Carmen Ramirez - Praktycznie cały obszar zajmuje 1530 km2, lecz środkiem biegnie granica prowincji, stąd podwójna nazwa parku. Znajdują się w nim najwyższe szczyty Antyli z Pico Duarte (3175 m), La Pelona (3087 m), La Rusilla (3038 m) i Pico Yaque (2760 m).