Egipt Wycieczki Fakultatywne

Jeep safari – wycieczka na pustynię na tereny zamieszkiwane przez Beduinów. W programie również przejażdżka na wielbłądzie i poczęstunek beduińską herbatą. Wycieczka jednodniowa.

Giftun – rejs na rafę koralową, podziwianie wspaniałego, barwnego świata rafy, a następnie przypłynięcie na wyspę Giftun. Wycieczka jednodniowa.

Rejs katamaranem – dwugodzinny rejs na rafę koralową.

Rejs łodzią podwodną – podziwianie życia rafy koralowej z okładu łodzi podwodnej zanurzającej się na głębokość około 20 m.

Kair 1 dzień - wycieczka rozpoczyna się we wczesnych godzinach rannych transferem do Kairu. Śniadanie w formie suchego prowiantu. W programie przewidziano zwiedzanie: Muzeum Egiptu, Wielkich Piramid i Sfinksa w Gizie, a później chwila czasu na odwiedzenie sklepów z papirusami, perfumami oraz złotem. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych. Podczas wycieczki przewidziano lunch.

Kair 2 dni - wycieczka rozpoczyna się we wczesnych godzinach rannych transferem do Kairu. Śniadanie w formie suchego prowiantu. 1 dzień: zwiedzanie Muzeum Egiptu, Wielkich Piramid i Sfinksa w Gizie. Obiad. Chwila czasu na odwiedzenie sklepów z papirusami, perfumami oraz złotem. Kolacja. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu. 2 dzień: po śniadaniu transfer do Sakkary - zwiedzanie pierwszej piramidy schodkowej. Po obiedzie - Kair: meczet alabastrowy oraz Stary Kair.

Luksor - niezapomniana wycieczka rozpoczyna się o godz. 05:00. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Luksor - jedno z najpiękniejszych miejsc w Egipcie, gdzie każdy czuje się tak, jakby czas cofnął się i na chwilę zatrzymał. Okazja zwiedzenia Zachdniego Brzegu Nilu - Kolosy Memnona, Dolina Królów, manufaktura alabastru, świątynia królowej Hatshepsut (Deir El Bahari). Obiad w restauracji. Następnie zwiedzanie Wschodniego Brzegu - wspaniały kompleks świątyń w Karnaku, instytut papirusu. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.

SHARM EL NAGA Podwodny Park Krajobrazowy - Sharm El Naga to dziewiczy obszar raf Morza Czerwonego, nienaruszony przez człowieka. Sharm El Naga oddalona jest o ok. 35 km od Hurghady. Wycieczka daje możliwość podziwiania pasa podwodnych łąk koralowych, urzekającej i różnorodnej fauny i flory Morza Czerwonego. W czasie pomiędzy opalaniem na plaży można nurkować. Wycieczka rozpoczyna się transferem do Sharm El Naga i wypożyczeniem sprzętu do nurkowania (tj. maska, płetwy, rurka).

ALF LEILA WA LEILA - czar baśni tysiąca i jednej nocy. Unikalna atmosfera egipskiego wieczoru: orientalny taniec brzucha, "wirujący derwisze", pokazy tresury koni i wielbłądów oraz egipski folklor. Czas trwania ok. 4 godziny. Na miejscu możliwość degustacji typowych dań arabskich pochodzących z różnych regionów

ABU SIMBEL - wycieczka daje możliwość zwiedzenia olbrzymiej świątyni w Abu Simbel, wybudowanej przez faraona Ramzesa II. Przelot na trasie Hurghada - Abu Simbel - Hurghada.