Egzotyczne Wycieczki

Brazylia Wycieczki

Brazylia

Brazylia położona jest w Ameryce południowej nad wodami Oceanu Atlantyckiego. Brazylia jest największym krajem Ameryki Południowej, piątym na świecie pod względem obszaru i szóstym pod względem liczby mieszkańców.

Wczasy w Brazylii

Dominikana Wycieczki

Dominikana

Dominikana ze stolicą w Santo Domingo zajmuje wschodnią część wyspy Haiti i jest drugim co do wielkości państwem na Morzu Karaibskim. Kraj ten zamieszkiwany jest przez około 8 mln mieszkańców, przy czym Mulaci stanowią około 70%, Biali około 15%, a Murzyni około 11%.

Wczasy na Dominikanie

Egipt Wycieczki

Egipt

Geograficznie Egipt dzieli się na 4 regiony - Pustynię Libijską, Pustynię Arabską, dolinę i deltę Nilu oraz półwysep Synaj. Na wschód od granicy z Libią ciągnie się Pustynia Libijska z suchymi wapiennymi skałami, zajmująca blisko dwie trzecie powierzchni kraju.

Wczasy w Egipcie

Kenia Wycieczki

Kenia

Kenia ze stolicą w Nairobi położona jest we Wschodniej części Afryki nad oceanem Indyjskim. Kraj zamieszkiwany przez blisko 32 mln mieszkańców, których korzenie wywodzą się z bardzo wielu afrykańskich plemion, różnych kultur i wyznań.

Wczasy w Kenii

Kuba Wycieczki

Kuba

Kuba to kraj wyspiarski, leżący na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli. Największe i najbardziej atrakcyjne turystycznie wyspy to Kuba oraz Juventud ale oprócz nich istnieje jeszcze ok. 1600 mniejszych wysepek.

Wczasy na Kubie

Maroko Wycieczki

maroko

Maroko to najstarsze królestwo w świecie muzułmańskim. Leży w północnej części Afryki na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, pomiędzy Algierią i Saharą Zachodnią.

Wczasy w Maroku

Mauritius Wycieczki

Mauritius

Mauritius jest państwem wyspiarskim. Położony jest na kilku wyspach na Oceanie Indyjskim, w archipelagu Maskareny. Największa z wysp Republiki Mauritiusa to Rodrigues, mniejsza St. Brandon oraz Agaleja.

Wczasy na Mauritiusie

Meksyk Wycieczki

Meksyk

Meksyk jest republiką federalną położoną w Ameryce Północnej i Środkowej, nad Oceanem Atlantyckim i Spokojnym. Na północy graniczy wzdłuż rzeki Rio Bravo del Norte (Rio Grande) z USA, a na południu z Gwatemalą i Belize.

Wczasy w Maksyku

Seszele Wycieczki

Seszele

Seszele to archipelag 92 wysp leżących w pobliżu równika na Oceanie Indyjskim. Stolicą tego wyspiarskiej republiki, która liczy zaledwie około 80 tys. mieszkańców jest miasto Victoria, a językami urzędowymi są kreolski, angielski i francuski.

Wczasy na Seszelach

Tajlandia Wycieczki

Tajlandia

Tajlandia ze stolicą w Bangkoku położona jest w Azji Południowo-Wschodniej na wybrzeżu Morza Andamańskiego i Zatoki Tajlandzkiej. Kraj zamieszkiwany w większości przez rodowitych Tajów, niewielki procent Chińczyków oraz innych nacji.

Wczasy w Tajlandii

Tunezja Wycieczki

Tunezja

Tunezja jest republiką leżącą w północnej części Afryki u wybrzeży morza Śródziemnego. Od zachodu sąsiaduje z Algierią, a od wschodu i południa z Libią. Jest to kraj o bardzo zróżnicowanym krajobrazie.

Wczasy w Tunezji

Turcja Wycieczki

Turcja

Turcja jest krajem położonym na dwóch kontynentach. Leżąca po zachodniej stronie cieśniny Bosfor część europejska to tylko 3% powierzchni kraju. Pozostałe 97 % zajmuje półwysep Azji Mniejszej.

Wczasy w Turcji