Wczasy w Europie

Austria Wycieczki

Austria

Austria ze stolicą w Wiedniu leży w południowej części Europy Środkowej i w dwóch trzecich jest obszarem górzystym. Kraj ten zamieszkiwany jest przez blisko 8 mln ludzi, w tym półtora miliona to mieszkańcy stolicy.

Wczasy w Austrii

Bułgaria Wycieczki

Bułgaria

Bułgaria ze stolicą w Sofii położona jest w południowo-wschodniej części Europy u wybrzeży Morza Czarnego. Kraj ten leżąc na granicy Azji i Europy, w samym sercu Półwyspu Bałkańskiego graniczy z Grecją, Serbią i Czarnogórą, Macedonią, Rumunią i Turcją.

Wczasy w Bułgarii

Chorwacja Wycieczki

Chorwacja

Chorwacja to przepiękny kraj leżący w Południowo-Wschodniej części Europy u wybrzeży Morza Adriatyckiego. Od czasu rozpadu dawnej Jugosławii niepodległa Chorwacja graniczy ze Słowenią, Węgrami oraz Bośnią i Hercegowiną.

Wczasy w Chorwacji

Cypr Wycieczki

Cypr

Cypr jest jedną z największych wysp Morza Śródziemnego wielkością ustępując tylko Sycylii i Sardynii. Leży w północno-wschodniej części Morza Śródziemnego, blisko wybrzeży Azji Mniejszej, w odległości około 70 km od Turcji, 100 km od Syrii i 800 km od Grecji.

Wczasy na Cyprze

Czarnogóra Wycieczki

Czarnogóra

Czarnogóra – nazywana też „Perłą Adriatyku” – to maleńkie europejskie państewko o powierzchni zaledwie 13.5 tyś km i liczbie mieszkańców wynoszącej niewiele ponad 650 tyś. Mimo małych rozmiarów Czarnogóra charakteryzuje się różnorodnością krajobrazów.

Wczasy w Czarnogórze

Francja Wycieczki

Francja

Francja położona jest w zachodniej części Europy, nad Zatoką Biskajską i kanałem La Manche, nad Morzem Śródziemnym, pomiędzy Włochami i Hiszpanią. To jeden z największych krajów starego kontynentu zamieszkiwany przez ponad 55 milionów ludzi.

Wczasy we Francji

Grecja Wycieczki

Grecja

Grecja położona na południu Półwyspu Bałkańskiego jest jednym z najczęściej obieranych kierunków podróży przez turystów z całego świata. Obszar Grecji otoczony jest wodami Morza Egejskiego, Jońskiego i Śródziemnego.

Wczasy w Grecji

Hiszpania Wycieczki

Hiszpania

Hiszpania jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajem na starym kontynencie. Oprócz części kontynentalnej do Hiszpanii należą również wyspy Baleary, Wyspy Kanaryjskie oraz dwie niewielkie enklawy na marokańskim wybrzeżu Afryki.

Wczasy w Hiszpanii

Portugalia Wycieczki

Portugaliia

Portugalia to piękny i niezwykle interesujący pod względem turystycznym kraj położony na zachodnim krańcu Europy u wybrzeża oceanu Atlantyckiego. Do obszaru Portugalii należą również położone na oceanie Azory i Madera z przyległymi wyspami.

Wczasy w Portugalii

Słowenia Wycieczki

Słowenia

Słowenia ze stolicą w Lublanie położona jest w północnej części Półwyspu Bałkańskiego. Krajobraz większości kraju stanowią góry. Od granicy z Włochami i Austrią ciągną się Alpy Julijskie, a na południowym — zachodzie wznosi się płaskowyż Kras.

Wczasy w Słowenii

Włochy Wycieczki

Włochy

Włochy to kraj leżący na Półwyspie Apenińskim, w południowej części Europy, nad Morzem Śródziemnym. Zamieszkiwany przez blisko 60 mln mieszkańców, w większości rodowitych Włochów, ale także Niemców, Greków, Francuzów i Słoweńców.

Wczasy we Włoszech