Hiszpania Wycieczki Fakulatywne

Andorra - Niewielkie państewko w Pirenejach, jedno z 6-ściu tak małych państw w Europie. Księstwo to leży na granicy między Francją i Hiszpanią i jest przez nie współrządzone. Funkcję głowy państwa pełnią współksiążęta: francuski (prezydent Francji) i episkopalny (biskup Seo de Urgel, Hiszpania), aczkolwiek Andora ma własny parlament i rząd. Andora jest państwem niewielkim, lecz szczególnie urokliwym. Położone w dolinach, które otaczają sięgające prawie 3000 m n.p.m. szczyty Pirenejów państewko, oprócz swoistego uroku posiada piękną historię oraz ...jest strefą wolnocłową. Warunkiem wjazdu na terytorium Andory jest ważny paszport.

Barcelona - Podczas autokarowej wycieczki do stolicy Katalonii będzie okazję zobaczyć wszystkie najważniejsze i najpiękniejsze zabytki tego miasta. Wycieczka rozpoczyna się od kościoła Sagrada Familia, który uchodzi za największe dzieło, tworzącego w Barcelonie Antonia Gaudiego. Początkowo architektem kościoła był inny architekt, jednakże ostatecznie budową Sagrady zajął się Gaudi. Pomimo, iż architekt spędził nad budowlą aż cztery dekady, nie udało mu się skończyć swojego działa życia, aczkolwiek nawet niedokończona budowa robi niesamowite wrażenie. Następnie planowana jest wizyta w dzielnicy Eixample, gdzie będzie okazja zobaczyć tereny EXPO, oraz zwiedzić wzgórze Montjuic, w którym to rozpoczęto i zakończono Igrzyska Olimpijskie, których organizatorem było w roku 1992 miasto Gaudiego. W trakcie wycieczki po Barcelonie planowany jest także spacer po, prowadzącej z Plaza de Catalunya do portu, ulicy Ramblas, stanowiącej główny deptak miasta. Zwiedza się także Stare Miasto, z dzielnicą gotycką. Tutaj właśnie znajduje się piękna Katedra Św. Eulalii, którą także będziemy mogli zobaczyć.

Gibraltar - Gibraltar to niewielki półwysep w południowej części płw. Iberyjskiego, należący do Wielkiej Brytanii. Historia półwyspu jest dosyć ciekawa. W XV wieku został on zdobyty przez wojska chrześcijańskie podczas rekonkwisty. W roku 1704 przeszedł on w posiadanie Anglików i na mocy traktatu pokojowego z Urtrechtu został on przekazany Wielkiej Brytanii jako wieczysta kolonia. Podczas wycieczki na półwysep będzie można podziwiać wspaniały widok na nieodległą Afrykę oraz zobaczyć makaki, które opanowały symbol półwyspu – Skałę Gibraltarską. Ta wapienna skała, wznosząca się na wysokość 426 m n.p.m., w większości stanowi rezerwat przyrody.

Kordoba - Kordoba to średniowieczna stolica państwa Maurów. Jej początki sięgają III wieku p.n.e., kiedy stanowiła osadę iberyjską. W roku 711 została podbita przez Arabów i w ich władaniu była do około połowy XIII wieku. W trakcie wycieczki będzie możliwość zobaczenia między innym wielkiego meczetu (obecnie katedra) Mezquita. Budowa Mezquity, uznawanej za jedno z najwspanialszych dzieł architektury islamu, została rozpoczęta już w VIII wieku. Oprócz przepięknej katedry w Kordobie planowane jest zwiedzanie także miejscowego Alcazaru. Słynie on przede wszystkim z pięknych ogrodów z sadzawkami oraz z rzymskich mozaik i sarkofagu z III wieku. W programie wycieczki jest także zwiedzanie synagogi z XIV wieku.

Soller ila Callobra - Jedna z najatrakcyjniejszych wycieczek na Majorce dzięki różnorodności krajobrazów. W ciągu godzinnej jazdy historycznym pociągiem z Palmy do Soller będą Państwo mogli podziwiać piękny krajobraz z plantacjami drzew owocowych i widokiem na masyw górski zachodniego wybrzeża. Następnym punktem programu jest rejs łodzią z portu w Soller do La Calobra, podczas którego można podziwiać morskie wybrzeże. W La Calobra można wykorzystać swój wolny czas na zwiedzanie kanionu Torrent de Paris, kąpiel w morzu czy wizytę w lokalnej restauracji. W drodze powrotnej przejazd przez dolinę Lluc z klasztorem, w którym znajduje się cudowna figura Marii Panny (Moreneta), która jest patronką wyspy. Polecamy.

Smocza jaskinia - Przejazd do drugiego co do wielkości miasta - Manacor poprzez malownicze niziny Majorki z sadami owocowymi i młynami wodnymi. Manacor jest słynne ze swojego przemysłu meblowego i produkcji sztucznych pereł. W programie przewidziano wizytę w jednej z największych hurtowni - Perlas Majorica. Jej perły podziwiane są na całym świecie. Następnym punktem programu jest przejazd do miasta Porto Cristo, gdzie podczas czasu wolnego można zwiedzić port. Następnie zwiedzanie Smoczej Jaskini. W jej nieprawdopodobnej scenerii, na brzegu jeziora Martel (największego podziemnego jeziora na świecie) organizowany jest mały koncert z efektami świetlnymi.

Cassino Paladium - Najnowocześniejsze miejsce zabaw położone w najpiękniejszej części Majorki, w którym można przeżyć jedną z najbardziej fascynujących nocy. Do kolacji z suto zastawionymi stołami przygrywają zespoły, następnie wspaniałe show. Najważniejszą częścią programu jest występ hiszpańskiego baletu oraz laserowe show. Można spróbować swoich sił w kasynie (należy mieć przy sobie paszport). To wyjątkowe, międzynarodowe przedstawienie sprawia, że wizyta w Cassino Paladium pozostawia niezapomniane wrażenia.

Son Anmar - W czasie tej wieczornej wycieczki odwiedzą Państwo starą majorkańską posiadłość z XVI wieku. Z historycznym charakterem budowli kontrastuje nowoczesna sala, w której odbywają się imprezy. Podczas uroczystej kolacji podawane są specjały kuchni majorkańskiej oraz trwają występy artystyczne. Możecie Państwo podziwiać popisy hiszpańskiego baletu, wystąpienie maga, zespołu muzycznego The Drifters. Po zakończeniu trzygodzinnego programu gospodarze zapraszają na taras, gdzie zobaczyć można grę wody i świateł, a także zatańczyć przy orkiestrze.

Pollensa i Formentor - Przejazd wzdłuż wyspy aż na północne wybrzeże. Postój w mieście Inca - trzecim co do wielkości na wyspie, znanym z przemysłu skórzanego. Dalej przejazd nad zatokę w Pollensie do przystani rybackiej. Przy dobrej pogodzie rejs łodzią wycieczkową do plaży Formentor, na której czas wolny można spędzić na kąpieli w morzu i opalaniu się. Hotel Formentor jest najstarszym i najbardziej luksusowym, pięciogwiazdkowym hotelem na Majorce, który gości u siebie światową elitę. W drodze powrotnej postój w Mirador des Colomar, skąd rozciąga się wspaniały widok na północny brzeg wyspy i miasto Pollensa.

Aquacitypark - W El Arenal znajduje się jeden z największych parków wodnych na świecie, w którym znajduje się mnóstwo atrakcji, do których należą zjeżdżalnie, baseny pływackie, hawajski basen z falami, mini-zoo, pokaz papug, restauracje czy programy animacji. Personel podejmuje tutaj niebagatelne wysiłki, aby uszczęśliwić wszystkich członków rodzin - tych najmłodszych oraz tych trochę starszych.

Marienland - To miejsce w Magaluf jest rajem dla dzieci. Wspaniałe występy delfinów, różnobarwnych papug oraz popisy innych zwierząt. Znajdują się tu również baseny i zjeżdżalnie.

Łódź podwodna Nemo - W Magaluf wejście na łódź, która w ciągu 20-minutowego rejsu dowiezie Państwa na wysepkę Isla De Sech, gdzie wsiądziecie do łodzi podwodnej. W ciągu 45-minutowego rejsu można podziwiać pięknie ubarwione ryby, różne morskie stworzenie oraz wraki starych statków. A to wszystko na jednej z najnowocześniejszych łodzi podwodnych z odpowiednio wyszkoloną załogą. Cena orientacyjna: dorośli - ok. 225, 00 zł; dzieci - 120,00 zł.

Tenis Arenal - Ogromna powierzchnia w najbardziej popularnej części El Arenal przeznaczona do uprawiania sportów. Można tutaj spróbować swoich sił w kręglach, mini-golfie, tenisie, squash'u, badmintonie czy tenisie stołowym. Do dyspozycji również siłownia. Znajdzie się i kącik dla dzieci.

Golf Fantasia - W miejscowości Palma Nova i El Arenal dużo atrakcji znajdą miłośnicy golfa. Dla nich przygotowano pola golfowe usytuowane bezpośrednio przy plaży pełne palm, wodospadów, jeziorek i mini-jaskiń. Do dekoracji należą również historyczne stwory, znane głównie z "Parku Jurajskiego" Spielberga.

Hrabia Mal - Bardzo osobliwy wieczorny program inspirowany historyczną postacią średniowiecznego Hrabiego Mala. Znajdziecie się Państwo w prawdziwym średniowieczu. Jeść będziecie bez sztućców ubrani w kostiumy z tamtego okresu. O waszą zabawę postarają się rycerze pojedynkując się bądź tresując konie. Przewidziano również występy połykaczy ognia. Podczas drugiej części wieczoru występy akrobatów oraz tańce przy muzyce współczesnej. Program kończy się przed północą, lecz Wasze dzieci będą miały niezapomniane przeżycie.