Mauritius Wycieczki Fakultatywne

Kolorowe Południe (całodniowa)

Ta całodniowa wycieczka doskonale podkreśla fascynujące strony Mauritiusa., piękną i bogatą przyrodę wyspy. Dodatkowo odwiedzić można mało uczęszczane przez turystów, zapomniane zakątki oraz zjeść obiad w typowej lokalnej restauracji. Zachwyca krajobraz widziany z wygasłego krateru wulkanu Trou aux Ceres na doliny, łańcuchy górskie i miasto Curepipe. W planie wycieczki jest również wizyta w Grand Bassin, które jest miejscem pielgrzymek Hindusów. Naturalne jezioro leży w kraterze wygasłego wulkanu. Piękne krajobrazy czekają także podczas przejażdżki przez las tropikalny Plaine Champagne. W najwyższych partiach Masywu Centralnego można zwiedzić wąwóz Black River. Kolejny przystanek to wodospady Chamarel. Fascynują odcienie ziemi w tych okolicach. Spacer po rezerwacie „Black River” na długo pozostaje w pamięci.

Tropikalne przyprawy (przedpołudnie)

Podczas tej wycieczki na nowo odkrywa się różnorodność wyspy. Najpierw odwiedza się stolicę wyspy Port Louis, gdzie z twierdzy podziwiać można całe miasto i port. Następnie przewidziano zwiedzanie centrum wraz z rynkiem. Niezliczona ilość towarów i zachowanie handlujących mieszkańców wyspy porusza. Zapachy, towary, mieszanka kultur – wszystko to nadaje specyficzną atmosferę temu miejscu. Przeciwieństwem jest nowe centrum rozrywkowe Cudna-Waterfront, tuż przy porcie. Podczas tej wycieczki zobaczyć można również kolonie wielkich żółwi morskich oraz kolonialną architekturę Chateau de Mon Plesir.

Podróż do natury

To całodniowa wycieczka, która przede wszystkim pozwala poznać lepiej wyspę z morza i z lądu. To prawdziwy czas na relaks i na opalanie. Z Trou d’Eau Douce na wschodnim wybrzeżu płynie się katamaranem „Oceane” na południowy-wschód. Kryształowo czysta woda zaprasza do kąpieli i nurkowania powierzchniowego. W Vieux Grand Port wędruj się po śladach Holendrów, którzy lądowali na wyspie w 1598 r. Już drogą lądową dostać się można do pięknego górskiego parku Domaine de Chasseur. Okolica oferuje ponadto pierwotną przyrodę, wspaniałe górskie panoramy i widok na morze. Po obiedzie istnieje możliwość odbycia spaceru do punktu widokowego, z którego podziwiać można całe wybrzeże południowo-wschodnie.

Żeglowanie…

Niezapomniana całodniowa wycieczka na katamaranach! Wypłynięcie z Trou d’Eau Douce na wschodzie wyspy. Obsługa pokładowa będzie serwować napoje, gdy statek płynął będzie wolno po turkusowej wodzie wzdłuż wybrzeża do wyspy Ile aux Cerfs. Na obiad będą świeże sałaty oraz grillowana ryba. Następnie będzie czas na pływanie, nurkowanie i opalanie.

„Czar i rozkosz”

„Herbaciana droga” rozpoczyna się zwiedzaniem kolonialnego domu, wybudowanego w 1872 r. i wyposażonego w oryginalne meble. Dalsza droga będzie wiodła przez plantacje herbaty. Tajemnice produkcji tego szlachetnego napoju poznać można w fabryce i muzeum herbaty. Na XIX-wiecznej plantacji zwiedzić można „Dom Waniliowy” oraz szklarnie z anturium. Obiad podany zostanie w kreolskiej restauracji z urzekającą atmosferą. W Parku Krokodyli kolejne przeżycia: podróż przez rajską dolinę obok egzotycznych roślin i waniliowych plantacji.

Podwodna przygoda

To całodniowa wyprawa do podwodnego świata Mauritiusa. Wycieczka rozpoczyna się w Grand Baie, gdzie odbyć można już legendarny „podwodny spacer” po dnie morza w kasku wypełnionym powietrzem. Po obiedzie łódź podwodna „Blue Safari” zabiera turystów na głębokość 30 m.