Meksyk Wycieczki Fakultatywne

Jungle Tour

Wspaniała przygoda przede wszystkim dla miłośników sportów wodnych. Z przystani nad Laguną Nichupte, znajdującej się po drugiej stronie Strefy Hotelowej (hotele zwrócone są w stronę Morza Karaibskiego), wypływa się na skuterach wodnych na lagunę. Tam zwykle organizowany jest przystanek aby w krystalicznie czystej głębinie rozpocząć podziwianie raf koralowych oraz innych interesujących okazów tutejszej fauny i flory. Snorkeling trwa około 45 min. Każdy uczestnik wycieczki otrzyma kamizelkę ratunkową oraz sprzęt do snorkelingu, czyli maskę, rurkę oraz płetwy.

Isla Mujere

Położona ok. 11 km od wybrzeża Cancun wyspa, na którą codziennie zabierają turystów statki odpływające z przystani przy hotelu Club Verano Beat. Wyspa Kobiet kusi przede wszystkim szerokimi plażami oraz wyjątkowym turkusem otaczających ją wód. Zarówno na miłośników spokojnego jak i bardziej aktywnego wypoczynku czeka tu wiele różnorodnych atrakcji. Szczególną popularnością cieszy się przejażdżka meleksem wokół wyspy, podczas której będzie można podziwiać kolorowe uliczki głównego miasteczka; mniejsze wioski; samotne, bardziej kamieniste plaże. Na płd. krańcu Isla Mujeres, która liczy 8 km długości i od 300 do 800 m szerokości, zatrzymać się można na dłuższy postój aby w pięknym kolorowym plenerze zrobić zdjęcia widocznego na horyzoncie Cancun, oddzielonego od wyspy zapierającym dech w piersiach turkusem Morza Karaibskiego. Znajdują się tam również pozostałości świątyni, która poświęcona jest czczonej przez Majów bogini księżyca i płodności -Ixchel oraz latarnia morska.

Chichen Itza

To najlepiej odrestaurowane na Jukatanie starożytne miasto Majów i Tolteków zawsze pełne jest zachwyconych turystów, których przyciąga tu z całego świata przede wszystkim El Castillo - rozsławiona Piramida Kukulcana będąca jednocześnie kalendarzem astronomicznym Majów. Warte uwiecznienia na zdjęciach jest największe w Meksyku starożytne boisko do rytualnej gry w piłkę Gran Juego de Pelota; ogromna Święta Studnia (Cenote Sagrado) wydrążona w ziemi na głębokość ok. 35 m i o średnicy ok. 60 m oraz obserwatorium astronomiczne El Caracol, w kopule którego okna umieszczono zgodnie z kolejnością pojawiania się na niebie określonych gwiazd w określone dni roku. W Chichen Itza warto również zwrócić uwagę na zespół przepięknie zdobionych kolumn w Grupo de las Mil Columnas - kompleksie, który obejmuje Świątynię Wojowników, Świątynię Boga Chaca oraz Łaźnię Parową. Podczas wycieczki proponowany jest lunch w najstarszym i najładniejszym hotelu w Chichen Itza (widok na szczyt obserwatorium El Caracol) - "Mayaland".

Tulum i Xel-Ha

Przede wszystkim słynie ze wznoszących się na szczycie urwiska, górujących ponad białą plażą i turkusem Morza Karaibskiego ruin budowli z czasu schyłku cywilizacji Majów. Jest to jedyny na terenie Meksyku tak malowniczo położony kompleks ruin. W czasach swej świetności Tulum pełniło rolę fortecy oraz portu i nazywane było Miastem Świtu lub Odnowy. Zachowane ruiny budowli nie należą do największych na Jukatanie ale jedynie w tym miejscu można doznać tak niesamowitego wrażenia oraz zrobić jedyne w swoim rodzaju pamiątkowe zdjęcia. Wycieczka ta obejmuje również wizytę w parku przyrodniczo-archeologicznego Xel-Ha.Nazywane także eko-parkiem, XEL-HA w języku Majów oznacza miejsce Gdzie Narodziła Się Woda co doskonale oddaje charakter tego miejsca. Jest to obszerny kompleks wodny stanowiący pewnego rodzaju wielkie naturalne akwarium pełne różnorodnych gatunków fauny i flory. Kompleks ten składa się z głównego zbiornika wodnego, otaczających go lagun, krystalicznie czystej rzeki wypływającej z mangrowcowych zarośli oraz mniejszych oczek wodnych (tzw. cenotes) ukrytych pośród tropikalnej roślinności, do których wiodą liczne biegnące na terenie parku ścieżki. Wielbiciele zabawy z delfinami oraz podwodnych spacerów zaspokoić mogą również te pasje. Na mniej zapalonych miłośników kąpieli wodnych czekają naturalne atrakcje wzdłuż ścieżek spacerowych otaczających kompleks, liczne hamaki i leżaki dostępne w wielu miejscach, kilka plaż przy lagunach oraz główna plaża nad otwartym morzem, siedlisko żółwi (od kwietnia do września) a także masaże, sklepy z pamiątkami oraz 9 restauracji i mniejszych barów. Polecamy spacer dookoła kompleksu i przejście Ścieżką Wiatrów, czyli ruchomym pomostem na wodzie. Istnieje możliwość wykupienia pakietu all inclusive na terenie parku, który zawiera: sprzęt do snorkelingu; kamizelki ratunkowe; bufetowy lunch z napojami (także wina, piwo, drinki) w głównej restauracji; ręczniki.