Przewodniki Turystyczne

Austria Wycieczki

Austria

Austria ze stolicą w Wiedniu leży w południowej części Europy Środkowej i w dwóch trzecich jest obszarem górzystym. Kraj ten zamieszkiwany jest przez blisko 8 mln ludzi, w tym półtora miliona to mieszkańcy stolicy.

Czytaj przewodnik

Brazylia Wycieczki

Brazylia

Brazylia położona jest w Ameryce południowej nad wodami Oceanu Atlantyckiego. Brazylia jest największym krajem Ameryki Południowej, piątym na świecie pod względem obszaru i szóstym pod względem liczby mieszkańców.

Czytaj przewodnik

Bułgaria Wycieczki

Bułgaria

Bułgaria ze stolicą w Sofii położona jest w południowo-wschodniej części Europy u wybrzeży Morza Czarnego. Kraj ten leżąc na granicy Azji i Europy, w samym sercu Półwyspu Bałkańskiego graniczy z Grecją, Serbią i Czarnogórą, Macedonią, Rumunią i Turcją.

Czytaj przewodnik

Chorwacja Wycieczki

Chorwacja

Chorwacja to przepiękny kraj leżący w Południowo-Wschodniej części Europy u wybrzeży Morza Adriatyckiego. Od czasu rozpadu dawnej Jugosławii niepodległa Chorwacja graniczy ze Słowenią, Węgrami oraz Bośnią i Hercegowiną.

Czytaj przewodnik

Cypr Wycieczki

Cypr

Cypr jest jedną z największych wysp Morza Śródziemnego wielkością ustępując tylko Sycylii i Sardynii. Leży w północno-wschodniej części Morza Śródziemnego, blisko wybrzeży Azji Mniejszej, w odległości około 70 km od Turcji, 100 km od Syrii i 800 km od Grecji.

Czytaj przewodnik

Czarnogóra Wycieczki

Czarnogóra

Czarnogóra – nazywana też „Perłą Adriatyku” – to maleńkie europejskie państewko o powierzchni zaledwie 13.5 tyś km i liczbie mieszkańców wynoszącej niewiele ponad 650 tyś. Mimo małych rozmiarów Czarnogóra charakteryzuje się różnorodnością krajobrazów.

Czytaj przewodnik

Dominikana Wycieczki

Dominikana

Dominikana ze stolicą w Santo Domingo zajmuje wschodnią część wyspy Haiti i jest drugim co do wielkości państwem na Morzu Karaibskim. Kraj ten zamieszkiwany jest przez około 8 mln mieszkańców, przy czym Mulaci stanowią około 70%, Biali około 15%, a Murzyni około 11%.

Czytaj przewodnik

Egipt Wycieczki

Egipt

Geograficznie Egipt dzieli się na 4 regiony - Pustynię Libijską, Pustynię Arabską, dolinę i deltę Nilu oraz półwysep Synaj. Na wschód od granicy z Libią ciągnie się Pustynia Libijska z suchymi wapiennymi skałami, zajmująca blisko dwie trzecie powierzchni kraju.

Czytaj przewodnik

Francja Wycieczki

Francja

Francja położona jest w zachodniej części Europy, nad Zatoką Biskajską i kanałem La Manche, nad Morzem Śródziemnym, pomiędzy Włochami i Hiszpanią. To jeden z największych krajów starego kontynentu zamieszkiwany przez ponad 55 milionów ludzi.

Czytaj przewodnik

Grecja Wycieczki

Grecja

Grecja położona na południu Półwyspu Bałkańskiego jest jednym z najczęściej obieranych kierunków podróży przez turystów z całego świata. Obszar Grecji otoczony jest wodami Morza Egejskiego, Jońskiego i Śródziemnego.

Czytaj przewodnik

Hiszpania Wycieczki

Hiszpania

Hiszpania jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajem na starym kontynencie. Oprócz części kontynentalnej do Hiszpanii należą również wyspy Baleary, Wyspy Kanaryjskie oraz dwie niewielkie enklawy na marokańskim wybrzeżu Afryki.

Czytaj przewodnik

Kenia Wycieczki

Kenia

Kenia ze stolicą w Nairobi położona jest we Wschodniej części Afryki nad oceanem Indyjskim. Kraj zamieszkiwany przez blisko 32 mln mieszkańców, których korzenie wywodzą się z bardzo wielu afrykańskich plemion, różnych kultur i wyznań.

Czytaj przewodnik

Kuba Wycieczki

Kuba

Kuba to kraj wyspiarski, leżący na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli. Największe i najbardziej atrakcyjne turystycznie wyspy to Kuba oraz Juventud ale oprócz nich istnieje jeszcze ok. 1600 mniejszych wysepek.

Czytaj przewodnik

Maroko Wycieczki

maroko

Maroko to najstarsze królestwo w świecie muzułmańskim. Leży w północnej części Afryki na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, pomiędzy Algierią i Saharą Zachodnią.

Czytaj przewodnik

Mauritius Wycieczki

Mauritius

Mauritius jest państwem wyspiarskim. Położony jest na kilku wyspach na Oceanie Indyjskim, w archipelagu Maskareny. Największa z wysp Republiki Mauritiusa to Rodrigues, mniejsza St. Brandon oraz Agaleja.

Czytaj przewodnik

Meksyk Wycieczki

Meksyk

Meksyk jest republiką federalną położoną w Ameryce Północnej i Środkowej, nad Oceanem Atlantyckim i Spokojnym. Na północy graniczy wzdłuż rzeki Rio Bravo del Norte (Rio Grande) z USA, a na południu z Gwatemalą i Belize.

Czytaj przewodnik

Portugalia Wycieczki

Portugaliia

Portugalia to piękny i niezwykle interesujący pod względem turystycznym kraj położony na zachodnim krańcu Europy u wybrzeża oceanu Atlantyckiego. Do obszaru Portugalii należą również położone na oceanie Azory i Madera z przyległymi wyspami.

Czytaj przewodnik

Seszele Wycieczki

Seszele

Seszele to archipelag 92 wysp leżących w pobliżu równika na Oceanie Indyjskim. Stolicą tego wyspiarskiej republiki, która liczy zaledwie około 80 tys. mieszkańców jest miasto Victoria, a językami urzędowymi są kreolski, angielski i francuski.

Czytaj przewodnik

Słowenia Wycieczki

Słowenia

Słowenia ze stolicą w Lublanie położona jest w północnej części Półwyspu Bałkańskiego. Krajobraz większości kraju stanowią góry. Od granicy z Włochami i Austrią ciągną się Alpy Julijskie, a na południowym — zachodzie wznosi się płaskowyż Kras.

Czytaj przewodnik

Tajlandia Wycieczki

Tajlandia

Tajlandia ze stolicą w Bangkoku położona jest w Azji Południowo-Wschodniej na wybrzeżu Morza Andamańskiego i Zatoki Tajlandzkiej. Kraj zamieszkiwany w większości przez rodowitych Tajów, niewielki procent Chińczyków oraz innych nacji.

Czytaj przewodnik

Tunezja Wycieczki

Tunezja

Tunezja jest republiką leżącą w północnej części Afryki u wybrzeży morza Śródziemnego. Od zachodu sąsiaduje z Algierią, a od wschodu i południa z Libią. Jest to kraj o bardzo zróżnicowanym krajobrazie.

Czytaj przewodnik

Turcja Wycieczki

Turcja

Turcja jest krajem położonym na dwóch kontynentach. Leżąca po zachodniej stronie cieśniny Bosfor część europejska to tylko 3% powierzchni kraju. Pozostałe 97 % zajmuje półwysep Azji Mniejszej.

Czytaj przewodnik

Włochy Wycieczki

Włochy

Włochy to kraj leżący na Półwyspie Apenińskim, w południowej części Europy, nad Morzem Śródziemnym. Zamieszkiwany przez blisko 60 mln mieszkańców, w większości rodowitych Włochów, ale także Niemców, Greków, Francuzów i Słoweńców.

Czytaj przewodnik