Turcja Wycieczki Fakultatywne

Manavgat

Wycieczka jednodniowa do miasteczka Manavgat, przez które przepływa rzeka o tej samej nazwie. W programie dwugodzinny rejsie po rzece oraz przerwa na kąpiel w miejscu jej ujścia do morza. Po przerwie lunch na statku i powrót do Manavgat. Krótka przejażdżka nad piękny wodospad o nazwie "Manavgat". Przewidziana przerwa na odpoczynek i fotografowanie.

Letni Wiatr

Początek jednodniowej wycieczki przewidziany jest w porcie w Alanyi. Impreza przeznaczona jest przede wszystkim dla miłośników kąpieli w morzu. Opłynięcie statkiem półwyspu, na szczycie którego usytuowana jest Twierdza Seldżucka. Po drodze mijamy grotę Piratów, a po przechodzące grotą Kochanków można sprawdzić swoją odwagę skacząc z 10-metrowej skały do morza. Płynąc dalej wzdłuż brzegu przewidziano kilka przerw w różnych miejscach przeznaczonych na kąpiel w morzu i fotografowanie. Obiad na łodzi ujęto w cenie wycieczki (napoje płatne). Po obiedzie możliwość skorzystania z różnorodnych sportów wodnych (za opłatą) m.in. banan wodny, skuter wodny lub parasailing. Dalszy rejs z przerwami m.in. na kąpiel w jaskini fosforyzującej.

Wieczór Turecki

W godzinach wieczornych odjazd z hotelu do typowej tureckiej restauracji. Organizatorzy proponują wyśmienitą turecką kuchnię, miejscowe białe i czerwone wina, pokazy tańca brzucha, tańców folklorystycznych z różnych rejonów Turcji, harem show i inne. Po występach wolny program dla gości (wspólna znakomita zabawa).

Rafting

Alanya i Side - przejazd autobusem do pięknego parku narodowego, gdzie na rzece Köprülü Cay odbędzie się 13-kilometrowy spływ pełen ekscytujących przeżyć. Rafting daje możliwość dobrej zabawy w otoczeniu wspaniałej scenerii. Przed imprezą wręczone zostaną kamizelki ratunkowe i kaski oraz odbędzie się krótkie szkolenie prowadzone przez profesjonalnego instruktora raftingu. Stopień trudności jest oceniany jako 0-2. Jest odpowiedni zarówno dla amatorów, jak i rodziców z większymi dziećmi. Podczas spływu przewidziano 3 przerwy: przy historycznym moście z II w. p.n.e.; podczas drugiej otrzymacie Państwo obiad (w cenie), a w czasie ostatniej można spróbować tzw. body raftingu.

Perge, Aspendos, Kursunlu

Ciekawa impreza jednodniowa, dzięki której poznacie Państwo fascynującą historię Turcji. Pierwszy przystanek w podróży przewidziany jest przy pięknym wodospadzie. Druga przerwa przewidziana jest przy ruinach antycznego miasteczka Perge. Kolejny etap wyprawy to Zwiedzanie Aspendos, którego sława wiąże się z najlepiej zachowanym teatrem rzymskim, zbudowanym w II wieku, mieszczącym ok. 15.000 widzów.

Pamukkale

Wycieczka dwudniowa. W cenie ujęto śniadania i kolacje. Wyprawa poświęcona jednemu z cudów natury - wapiennym tarasom w Pamukkale. Odjazd we wczesnych godzinach rannych. W trakcie podróży przerwa na śniadanie, wizyta u rodziny Nomadów mieszkających w górach Taurus oraz lunch. Przyjazd do Pamukkale - zwiedzanie wapiennych tarasów z możliwością fotografowania. Kąpiel i relaks w łaźniach termalnych. Wieczór i nocleg w 3* hotelu. Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzanie ruin starożytnego amfiteatru oraz wizyta w wytwórni ręcznie tkanych dywanów z możliwością zakupu.

Kapadocja

Wycieczka dwudniowa. Wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach rannych. W trakcie podróży przerwa na śniadanie w Aseki. Następnie zwiedzanie muzeum w Konya i obiad w Aksarayi. Po obiedzie dojazd do Kapadocji, uważanej za jeden z cudów natury. Niezwykłość tamtejszych krajobrazów jest zasługą tufu - miękkiej porowatej skały utworzonej przez pyły wulkaniczne. Kiedy w VII wieku Kapadocję najechali Arabowie tamtejsi chrześcijanie schronili się w domach wydrążonych w miękkiej skale. Zwiedzanie podziemnego miasta Kaymakli oraz kilka przerw na fotografowanie. Wieczór i nocleg w 3* hotelu z basenem. Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzanie muzeum w Göreme, postój w Pasabagi - wizyta w wytwórni ręcznie tkanych dywanów (możliwość zakupu). Podczas podróży przerwa na obiad oraz kilka mniejszych postojów na odpoczynek.

Łaźnia Turecka

Podobno nie ma nic lepszego na poprawienie kondycji, oczyszczenie organizmu oraz zrelaksowania się niż łaźnia turecka. Impreza rozpoczyna się wizytą w saunie, następnie ogromna okrągła kopuła wypełniona parą pozwala na relaks i kontemplacje. Kolejnym punktem programu regeneracyjnego jest oczyszczanie skóry oraz zabieg bąbelkowy.